Як зробити грунт родючим – прості поради. Як легко та швидко створити родючий шар ґрунту? Мій феномен сміттєвої купи

МБДОУ д/с №8 ___________________________________________________________________

Конспект відкритого НОД у старшій групі

на тему: «Грунт-жива земля. Хто створює ґрунт?»

Підготувала: вихователь

Вурдіханова Тетяна Рамазанівна.

м.Махачкала 2017р.

ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Ґрунт-жива земля. Хто створює ґрунт?

МЕТА : ознайомлення дітей з поняттям «ґрунт» на основі дослідів, її складом та цінністю для всіх мешканців рослинного та тваринного світу Землі;

Завдання:

1) пізнавально-дослідницькі

Формувати у дітей уявлення про значення ґрунту в природі; познайомити зі складом ґрунту, з деякими його властивостями.

Вправляти в умінні аналізувати;

Формувати пізнавальну активність, інтерес до об'єктів живої та неживої природи;

2) мовні

Активізувати словник за рахунок слів: родюча, повітропроникна, водопроникна, перегній, домішки;

3) комунікативні:

Формувати комунікативні навички, виховувати почуття співпереживання, бажання надавати допомогу.

4) рухові:

давати можливість активно рухатися за допомогою чергування видів діяльності: бесіда, досліди, фізхвилинка., робота з моделлю «грунт- взаємозв'язок з оточуючим»,

5) сприйняття фольклору: прислів'їв про землю.

Попередня робота:читання та розгляд ілюстрацій до повісті Е. Н. Усперського "Дядя Федір кіт і пес". Перегляд презентації «Грунт».

Обладнання та матеріали:схема-плакат «склад грунту»;,схема-плакат "грунт-взаємозв'язок з навколишнім""; для дослідів: зразки грунту (піщаної,глинистої,родючої,чорнозем), склянки з водою, лупи, ложки,серветки; прислів'я, сюрприз- яблука з чарівного дерева.

Методичні прийоми:

питання до дітей;

експериментування;

дослідження;

використання фізкультхвилинки

Попередня робота:

спостереження на прогулянці за ґрунтом;

ХІД ЗАНЯТТЯ.

Організаційний момент:

(Вихованець запрошує дітей у коло.)

Хлопці, з чого починається гарний настрій? (З посмішки, з добрих справ, із чудових сюрпризів.)

Придумано кимось просто і мудро:

при зустрічі вітатись: "доброго ранку!"

доброго ранку сонцю та зіркам

доброго ранку усміхненим обличчям.

і кожен ставати добрим, усміхненим.

нехай доброго ранку триватиме до вечора.

Мотиваційно-орієнтовний етап:

Хлопці, на адресу нашої групи надійшов лист.(Вихованець відкриває конверт, читає листа).Хлопці, це лист із Простоквашиного від Дяді Федора. Він пише, що вони виникли проблеми. Матроскін із Шариком посадили овочі, але врожай не скрізь виріс вдалий. Дядя Федір просить нас розібратися, чому так вийшло. Бажаєте йому допомогти?

Пошуковий етап: як ми можемо допомогти йому. Давайте поміркуємо.

де ростуть овочі (відповіді дітей).

Що таке земля?

Як ви вважаєте діти? (Відповіді дітей).

Звичайно ж, ви маєте рацію, слово земля має багато значень - це і назва нашої планети, на якій живемо, родючий шар на нашій планеті. це ємне слово! Земля-годувальниця, Земля-поіліца, рідна мати - Земля. Усі ми ходимо землею. У суху погоду бурчемо, що багато пилу, а в дощову – що надто брудно. Адже пил та бруд – це не просто земля. Під ногами у нас грунт-це її правильна назва-

Вона напує і годує рослини, а вони віддають їй своє сухе листя.

Ви спитаєте навіщо?

Справа в тому, що ґрунт є тільки там, де ростуть рослини і навпаки, рослини самі створюють ґрунт.

Як це відбувається? Давайте з вами згадаємо.

Хто з вас бачив як восени з дерев опадає листя?

А куди вони потім діваються? (Відповіді дітей)

Секрет у тому, що все це опале листя і гілки перегнивають, і в цьому беруть участь, і різні поземні жителі невидимі нашому оку. А хто пам'ятає, які тварини беруть участь у створенні перегною? Черв'яки, слимаки та равлики, мокриці та багатоніжки, крихітні земляні кліщики, розміром з піщинку, мікроскопічні гриби та бактерії та в результаті їх діяльності та утворюється перегній – живильний ґрунтовий шар.

Як ви думаєте з чого складається ґрунт? (Відповіді дітей)

Грунт складається: з піску, глини, перегною, у ґрунті є вода, повітря

Нині ми з вами перевіримо це на дослідах.

Діти, для того, щоб зробити опис ґрунту, потрібно провести досліди. Для цього пропоную вам стати вченими-дослідниками.

Хто знає, чим займаються вчені?(Досліджують, спостерігають, проводять досліди.)Для проведення дослідів вченим потрібна лабораторія. Давайте пройдемо до лабораторії та сядемо за столи. Вчені часто радяться один з одним, обговорюють свої дослідження, тому ми також з вами домовлятимемося про те, що робити, допомагатимемо один одному.

(Діти підходять до столів. На столах стоять миски з землею, стаканчики з водою, ложечки, серветки, лупи, лійки, ватяні диски, стаканчики,

Практичний етап:

На столах лежать предмети для дослідження. Перерахуйте, що саме.(Відповіді дітей).

діти розглядаютьзовнішній вигляд ґрунтута дають опис. Що потрібно зробити, щоб описати зовнішній вигляд ґрунту?(Понюхати, розглянути, доторкнутися).

ДОСВІД 1:

нам потрібно дізнатися, чи є у ґрунті повітря? Як ми можемо це зробити?Знаходиться він між грудками та грудочками ґрунту у вільних місцях. І щоб довести це вам – зробимо досвід.: Візьмемо склянку з водою і кинемо в нього ком грунта. Якщо в ній є повітря, то ми побачимо бульбашки, які будуть підніматися на верх.

Який висновок можна зробити, виходячи з результату досвіду? (у ґрунті є повітрянеобхідний життя рослини.)Їм дихають багато тварин підземного світу

ДОСВІД 2. Склад ґрунту

Розмішаємо ґрунт у склянці з водою. Через деякий час побачимо, що на дні склянки осів пісок, зверху вода помутніла через глину, а на поверхні плаває сміття, коріння рослин – це і є перегній.

Висновок: Ґрунт у своєму складі має: перегній, пісок, глину.

ДОСВІД 3. Ще ми говорили, що у ґрунті є вода, тому й ростуть рослини.

Звідки ж вона береться у ґрунті? (Відповіді дітей)

Все вірно, діти. Вода потрапляє у ґрунт, коли йде дощ чи під час поливу. Вона проникає вглиб і зберігається у вільних місцях між частинками ґрунту.

Наберемо трохи ґрунту в пробірку та нагріємо, прикривши форму склом, і подивимося на скло.

Висновок : На склі ми бачимо крапельки води, що випарувалися в результаті прожарювання грунту, а це означає, що в грунті є вода.

Ми дізналися, що в ґрунті є вода, повітря – отже, там можна жити.

Скажіть, будь ласка, яких ґрунтових мешканців ви знаєте?

Хто мешкає під землею? (Відповіді дітей)

Грунт дає притулок багатьом рослинам та тваринам.КРОТ, ДОЩОВИЙ ЧЕРВЬ , МУРАВ'Я, ПОЛЬОВА МИША (ПОЛІВКА), ВЕДМІДКА .

Сьогодні похмуро, але весела пісенька про сонечко кличе нас з вами трохи відпочити!

Фізкультхвилинка: «Сонечко променисте».

Молодці!

Діти запрошуються на свої місця. А як ви думаєте, ґрунт потрібний тільки рослинам? (відповіді дітей) Підійдемо до плаката і подивимося, чим важливий грунт і для кого?

Розмова біля плаката.

У якому ґрунті рослини ростуть найкраще? Чому?

Відповіді дітей.

Чорнозем містить багато корисних поживних речовин. На ньому рослини найкраще ростуть та розвиваються.

Педагог підбиває підсумок заняття.

Хлопці, на якому ж ґрунті потрібно вирощувати врожай? Що ми напишемо Дяді Федору?

Відповіді дітей.

Сьогодні на занятті ви познайомилися з поняттям «ґрунт», нагадайте мені, будь ласка, що це? З чого складається, хто в ній живе? (відповіді дітей)

Як ми можемо зберегти грунт для цих істот? Що ми можемо вдіяти?

(Не забруднювати ґрунт, поливати чистою водою, не розводити багаття, не витоптувати рослини, оберігати «підземних жителів»-адже вони потрібні ґрунту.

Рефлексивно-оцінний етап:

Після дослідів проводиться аналіз обстеження ґрунту та підводиться підсумок за допомогою таблиці сіквейн.

1- «ґрунт»,

2 Як ви можете описати грунт?(родюча, сипуча.

3-Що робить,.-пропускає та утримує, живить.)

4-Де немає землі, там немає трави.

5- ґрунт-це життя.

Дорогі хлопці, ви добре попрацювали, допомогли Дяді Федору, з'ясували з чого складається наша земля, що вона родюча і вона дарує вам сюрприз-цілий кошик запашних, стиглих, рум'яних яблук, за те, що ви дбаєте про неї, і вона любить вас.


Рівняємось на природу

Що робити? Звичайно ж, ростити, пестити, плекати жителів ґрунту, і розпушувати, тільки розпушувати ґрунт, щоб їм не нашкодити! Замість лопати ви використовуватимете плоскоріз Фокіна. У нього є загострений кінець, ось їм і робитимете борозни спочатку вздовж, потім упоперек, заглиблюючи його в грунт приблизно на 5 см. Потім плоскою частиною плоскоріза злегка перекопаєте цей шар.

Якщо буде потрібно, то розбороняєте граблями. До речі, граблі теж можна використовувати для розпушування верхнього шару ґрунту. Найкраще для такої поверхневої обробки землі підходить ручний культиватор, у якого крім коліс, що розпушують грунт, є ще підрізаюча пластина.

Можна робити цю роботу заточеною сапочкою, полольником "Стриж" та іншими пристроями. Їх зараз чимало з'явилося у продажу. Єдина вимога до таких інструментів – вони мають бути дуже добре уточнені. І не вірте в самозагострення. Інструмент треба заточувати перед кожним використанням, тоді робота буде легко. Ці інструменти не слід заглиблювати глибше 5 см у ґрунт, і вони не повинні перемішувати пласти. Можна копати і звичайною лопатою, але поверхнево.

Не турбуйтеся про коріння, вони знайдуть собі дорогу в глибших пластах, проникаючи в мікроканали, що залишилися від кореневої системи попередніх мешканців (якщо ви не зруйнували їх перекопування). Так що коріння не потребує глибокого перекопування.

Навіщо потрібний гумус?Гумус є найбільш цінною складовою будь-якого ґрунту. Його й створюють дощові черв'яки та ґрунтові мікроорганізми. Тому цілком надійним показником родючості грунту є кількість дощових черв'яків, що живуть в ній. Чим їх більше, тим ґрунт родючіший. Чим більше гумусу, тим темніший колір ґрунту.

Гумус- Складна органо-мінеральна освіта. Головна його частина – це гумінові кислоти та фульвати.

Гумінові кислоти"склеюють" на кшталт синтетичного клею дрібні грудочки ґрунту в агрегати, які не склеюються між собою. Таким чином, створюється структура ґрунту, при якій між цими агрегатами вода та повітря легко проникають у товщу ґрунту.

Фульватинесуть на поверхні негативний електростатичний заряд і притягують позитивно заряджені іони хімічних елементів, що у грунтовому розчині, зокрема, азоту. Тобто вони допомагають насиченню ґрунту мінеральними речовинами.

Один квадратний метр ґрунту завтовшки 25 см (орний шар) важить близько 250 кг. Якщо гумусу у ґрунті близько 4%, то у цих 250 кг його міститься всього 10 кг. За сезон коріння рослин руйнує близько 200 г гумусу з кожного квадратного метра орного шару. Щоб його відновити, потрібно щороку вносити по відру (5 кг) перегною на метр поверхні ґрунту. Якщо ж вносити замість перегною зелену масу сидератів, бур'янів, трави, листя чи іншої неперепрілої органіки, їх кількість слід збільшити втричі.

Іноді запитують: куди краще вносити органіку - у верхній шар ґрунту чи нижній?Економічно доцільніше вносити її в нижній шар ґрунту. Тобто нарощувати родючий шар ґрунту знизу. На глибині багнета лопати гумусу утворюється в 6 разів більше, ніж у верхньому шарі при однаковій кількості внесеної органіки. Але перекопування допустиме лише в шарі 5 см. Як же бути?

Якщо ґрунт у вас дуже бідний(сірий колір вказує на те, що в ґрунті всього 2% гумусу), перше перекопування слід зробити наступним чином. Позначте грядку. Щоб не топтати ґрунт, покладіть поперек грядки дошку, відсунувши її від краю на ширину багнета лопати. Стоячи на дошці, виймайте ґрунт і складайте його поруч із торцем грядки. Вилами розпушіть нижній шар. Заповніть викопану траншею зеленою масою бур'янів або скошеної трави і посуньте дошку далі. Тепер ґрунт, витягнутий з наступної траншеї, не перевертаючи, складаєте на зелену масу. Розпушуйте вилами нижній шар у другій траншеї, складаєте зелену масу, пересуваєте дошку ще далі, і так продовжуєте до кінця грядки. Коли остання траншея буде заповнена зеленою масою, перенесете на неї ґрунт, який вийняли з найпершої траншеї і склали біля торця грядки. Найважливіше в такому перекопуванні - це не перевертати ґрунт. У всі наступні роки зелену масу бур'янів або тирсу, листя та іншу органіку ви вносите на поверхню грядки. Потім її треба буде злегка присипати землею або перекопати разом із верхнім шаром ґрунту на глибину не більше 5 см. Цю роботу краще робити наприкінці літа або на початку осені, щоб навесні більша частина органіки встигла перегнити.

А що робити, якщо у вас на ділянці суцільна глина чи важкий суглинок?Тим паче не копати. Часто в книгах рекомендують у глинисті ґрунти додавати пісок та органіку. Але той, хто це робив, знає, що пісок через сезон іде глибше, а на поверхню знову виходить глина. Вам потрібно щороку вносити по відру піску і по відру органіки на кожен квадратний метр поверхні ґрунту протягом 12-15 років, поки, нарешті, земля не стане більш менш придатною для городу. Розрахунки вчених показують: щоб розпіскувати лише один квадратний метр глинистих ґрунтів, потрібно близько 150 кг піску! І це лише на один квадратний метр! Навіщо вам така каторга?

Якщо у вас дуже щільна земля, нарощуйте родючий шар зверху Тобто складайте на місці майбутньої грядки компост. Щоб вас не бентежив його непрезентабельний вигляд, обгородіть грядки якими-небудь рейками, жердинами і посійте перед ними горох, настурцію або декоративну квасолю, або посадіть по периметру боби, соняшники, кукурудзу, космію. Залишіть тільки з того боку, якого ви не бачите, прохід, щоб заповнити купу.

Отже, без гумусу в землеробстві "ні туди, ні сюди". Його доведеться систематично збільшувати, як це робить природа, внесенням органіки. Причому щорічно самі рослини повертають ґрунту більше, ніж із нього виносять.

Найпростіший спосіб вирощування гумусу – через компостну купу. Для прискорення процесу утворення гумусу слід використовувати живі бактерії, які містяться у препаратах "Відродження" та "Байкал ЕМ-1". Робити це слід у середині літа.

Чому настає збіднення землі?Це явище, що часто спостерігається. Ґрунт перестає "працювати". Вона "страйкує", на ній падають урожаї. І тоді ми починаємо збільшувати дози мінеральних добрив, купуємо чи запасаємо гній. Але через деякий час все "повертається на свої кола". В чому справа?

Природа не сіє сидератів, не вносить гній у таких кількостях, як це робимо ми, а рік у рік вирощує величезні ліси та луки, і все у неї в порядку. А річ у тому, що рослини нарощують органічну масу набагато більше за ту, яку виносять, руйнуючи гумус, із ґрунту. Тобто вони не виснажують, а навпаки, нарощують родючість землі. Як же це їм вдається, і чому нам не вдається?

Ви бачили, щоб природа згрібала і відвозила, та ще й спалювала опале листя і відмерлі рослини? А що ми робимо? Мало того, що виносимо з урожаєм із ґрунту поживні речовини, запасені в плодах. І не повертаємо награбоване. Ми ще опале листя і рослинні залишки прибираємо, заважаючи нормальному процесу відновлення гумусу. Звідки ж йому взятися, якщо немає вихідного матеріалу? Крім того, нескінченними перекопами руйнуємо природну структуру ґрунту. А в такому ґрунті практично немає мешканців. Зверніть увагу, безплідний грунт схожий на сірий неживий пил.

Зазвичай для покращення родючості ґрунтурекомендують засівати поле сидератами або залишити його "погуляти", тобто нічого на ньому не сіяти. Воно, звичайно, відразу заросте бур'янами, які, як і спеціально посіяні сидерати, рекомендують через рік перекопати.

Огородники-початківці запитають: що таке сідерати? Це рослини, на коренях яких живуть бактерії, які вміють брати азот із повітря і накопичувати його у ґрунті. Зелена надземна маса, перекопана разом із ґрунтом, внесе в неї необхідну для життя мікроорганізмів органіку.

Як сидерати можна висівати горох, люцерну, віку, конюшину, люпин. Рекомендують вносити бактеріальні препарати АМБ, азотобактерин, фосфоробактерин, нітрагін. Тобто, нам пропонується заселити поле бактеріями. "Гуляюче" поле аж ніяк не тримають під пором, тобто "голим". Воно заселяється рослинами, і, як не дивно, стомлений, виснажений грунт при цьому не втомлюється далі, а чудово відновлюється.

Чому ж у нас вона втомлюється і виснажується, а природа не має? Та тому, що вона не копає і нічого зі своїх полів не забирає. Все повертається назад у землю, причому з більшими відсотками. От і давайте слідувати природі, менше брати, більше віддавати. Як це зробити?

Не виносьте з грядок, з-під кущів і дерев виполоті бур'яни, а залишайте їх лежати в міжряддях та під посадками. Не турбуйтеся, через кілька тижнів вони зникнуть, тому що черв'яки розтягнуть їх своїми ходами в землю. А до цього деякий час вони послужать матеріалом, що мульчує, тобто прикриють відкриті місця на грунті і не дадуть волозі випаровуватися з поверхні, а грунтовій структурі руйнуватися. Не прибирайте коріння та надземну частину рослин після збирання врожаю. Все залишайте на грядках.

Якщо боїтеся збудників хвороб на цих рослинних рештках, то обробіть грядки прямо по них препаратом "Фітоспорин". Жива бактерія-хижачка, яка є в цьому препараті, протягом осені "з'їсть" збудників будь-яких грибних та бактеріальних захворювань. Вона, на відміну від бактерій, про які йшлося вище, гине не за одного градуса морозу, а за мінус 20 градусів. Якщо зима виявиться теплою, то вона благополучно перезимує у ґрунті і далі служитиме санітаром на ваших грядках. А якщо зима все ж таки випаде суворою, то і снігу зазвичай буває багато, а під цією шубою у неї є великий шанс вижити.

Шкідників, які зимують під рослинними залишками, у такий спосіб, звичайно, не знищити, але і на них можна знайти управу, якщо добре подбати про своїх вихованців.

Отже, причина збіднення ґрунту криється у нерозумному землекористуванні. Якщо ж весь час із ґрунту тільки виносити поживні речовини разом із урожаєм, то нічого в ньому і не залишиться. Треба ж і повертати колись.

Г. Кізима, садівник

Вставляти палиці в колеса, зв'язувати по руках і ногах, ставити перепони, плутати карти, плутати плани, ставити перепони, вибивати ґрунт з-під ніг, ставити палиці в колеса, перекривати кисень, не допускати, псувати всю обідню, заважати, плутатися, … Словник синонімів

Готувати ґрунт- Для кого, для чого. ПІДГОТУВАТИ ГРУНТУ для кого, для чого. Книжковий. Створювати умови для когось або чогось. Ми проходили по місцевості, де вже був підготовлений ґрунт для партизанських справ, підпільними організаціями та вируючим у народі.

Підготувати ґрунт- ПІДГОТОВЛЯТИ ГРУНТУ для кого, для чого. ПІДГОТУВАТИ ГРУНТУ для кого, для чого. Книжковий. Створювати умови для когось або чогось. Ми проходили місцевістю, де вже був підготовлений ґрунт для партизанських справ, підпільними організаціями та… Фразеологічний словник української літературної мови

Для кого, навіщо. Книжковий. Створювати умови для здійснення чогось л. ким л. Ф 2, 56 … Великий словник російських приказок

Див … Словник синонімів

ЖИВАТИ, живлю, живиш, несовер. (Книжковий.). 1. кого що. Годувати, постачати їжею, вводити їжу в чийсь організм. Харчувати хворого чотири рази на день. || Доставляти їжу, засоби до життя. Мене живить літературна праця. 2. що. Служачи… … Тлумачний словник Ушакова

Іранська національна організація інформації та безпеки سازمان اطلاعات و امنیت کشور Файл:SAVAK logo (Expired).PNG Країна … Вікіпедія

Абдель Керім Касем عبد الكريم قاسم … Вікіпедія

- عبد الكريم قاسم … Вікіпедія

Книги

  • , Хіз Чіп. Про книгу Книга про ключові складові моментів, які запам'ятовуються на все життя або кардинально її змінюють. І про те, як створювати такі моменти. Як вчителеві провести урок, який…
  • Сила моменту. Як наповнити життя яскравими і незабутніми подіями, Хіз Чіп. Книга про ключові складові моментів, які запам'ятовуються на все життя або кардинально її змінюють. І про те, як створювати такі моменти. Як вчителю провести урок, який пам'ятатимуть 20 років.

Екологія споживання. Садиба: Родючий ґрунт робиться настільки просто, що в цю простоту дуже важко повірити, тому ми все ще шукаємо чарівне добриво.

Зараз для більшості людей родючий ґрунт – це утопія. Суто споживчий підхід до вирощування рослин руйнує родючий шар ґрунту. Більшість агрономів думають, що родючий ґрунт – це земля певного хімічного складу. Таке уявлення докорінно не вірне, і саме воно призводить до руйнування ґрунту.

Всім відомо, що родючий шар у ґрунту порівняно невеликий, і знаходиться на поверхні землі. Якщо викопати у землі двометрову яму, то видно неозброєним оком, що родючого ґрунту на його дні немає, хоча якщо припустити, що родючість ґрунту визначається його хімічним складом, то на такій глибині вона навпаки має бути більш родючою, т.к. рослини сюди не дістаються.


Також усім відомо, що для нормального розвитку рослин грунт, в якому вони ростуть має бути пухким. Тут нас АГРОНОМИ ЗНОВУ ЗАВЕЛИ НЕ ТУДИ і сказали, що для цього потрібно її регулярно перекопувати. Перекопуючи ґрунт, ми спочатку робимо з нього землю, потім пісок і, нарешті, пил. А потім усім цим дихаємо.

Ще одна помилка – те, як ми висаджуємо рослини. Різні рослини споживають та виробляють різні мікроелементи. Якщо на грядці впереміш ростуть різні рослини, то вони працюють одна на одну і практично не вимагають за собою догляду. А якщо всю грядку заповнюють рослини одного виду, то вони починають боротися між собою місце під сонцем. В результаті від нестачі мікроелементів ми отримуємо хворі рослини. Намагаємось вилікувати їх хімією, знову ж таки за порадою агрономів, і вступаємо в ПОРОЧНЕ КОЛО.

То що ж, нам усім іти бити агрономів через те, що вони дають нам неправдиву інформацію? Можна, звичайно, й сходити, але проблеми це не вирішить. Більш розумна дія - самим розібратися, чим визначається родючість ґрунту. Воно того варте - якщо нам вдасться скопіювати поведінку Природи– адже зараз тільки вона робить ґрунт родючим, то більше не потрібно буде гнути спину на городі - там все зростатиме саме. Заманливо? Йдемо далі.

ПЛОДОРОДНИЙ ГРУНТ - ЦЕ ЖИВИЙ ОРГАНІЗМа не просто набір хімічних елементів. Те, що містить безліч мікроелементів – це побічний ефект її «живизни». Для того, щоб підвищити родючість ґрунту, потрібно підвищити його «живизну», а в живий ґрунт необхідні мікроелементи приходять самі. Не віриться? Жодної містики тут немає, а є тільки точні закони Природи.

По перше, родючий ґрунт – це не земля. Земля – невід'ємна її частина, але це лише каркас, у якому утворюється родючий шар.

Спочатку розберемося, як зробити грунт пухким. Це просто - потрібно кілька разів поспіль висадити в неї однорічні рослини з довгим корінням. Коли їх довге коріння відімруть, залишаться ходи, за рахунок яких грунт буде пухким.

Тепер розберемося, де взяти мікроелементів, які потрібні рослинам Тут теж проблем немає – потрібно просто не залишати грядки голими під палаючими променями сонця. Частково виполоти бур'яни, а частково залишити, причому виполоті бур'яни кинути на грядку. Плюс висаджувати рослини упереміш один з одним, а не окремими грядками.

Остання проблема – де взяти воду. Ви, напевно, здивуєтеся, але й тут проблеми теж немає. Потрібно лише обкласти сходи наших рослин п'ятнадцятисантиметровим шаром соломи, листя або хвої.. Цей шар називається МУЛЬЧА.

Більшість людей, які користуються мульчею, думають, що вона лише зберігає вологу. Насправді вона вологу ще й виробляє. Вгорі й унизу мульчі температура повітря різна, за рахунок цієї різниці на мульчі випадає роса, така необхідна для рослин.

Роса випадає у мульче, а й у ходах, які залишили коріння старих рослин, тобто. однорічні рослини з довгим корінням несуть подвійну користь.

Ось і вся техніка родючості ґрунту. Як бачите, НІЧОГО СКЛАДНОГО ТУТ НЕМАЄ. Родючий ґрунт робиться настільки просто, що в цю простоту дуже важко повірити, тому ми все ще шукаємо чарівне добриво, яке зробить наш ґрунт родючим. Але істина в тому, що такого добрива немає і не може бути.опубліковано